КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ МЕДИЧНЕ ПІДПРИЄМСТВО «КРЕМЕНЧУЦЬКА МІСЬКА ЛІКАРНЯ «ПРАВОБЕРЕЖНА»

КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ МЕДИЧНЕ ПІДПРИЄМСТВО «КРЕМЕНЧУЦЬКА МІСЬКА ЛІКАРНЯ «ПРАВОБЕРЕЖНА»

Введення з 1 березня ліцензії на імпортні ліки не призведе до їхнього дефіциту в аптеках

| Прокоментуй!

Введення з 1 березня ліцензування імпортних ліків не призведе до їхнього дефіциту в аптеках, а буде відбуватися поступово і не спричинить негативних наслідків для громадян. Про це заявив Віце-прем’єр міністр України Костянтин Грищенко у середу, 13 лютого під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України.

Напередодні п’ять провідних національних дистриб’юторів, які забезпечують постачання 90% ліків до аптечних та лікувальних закладів України, та представників провідних виробників іноземних препаратів провели нараду із фахівцями Державної служби України з лікарських засобів. Під час заходу підприємці повідомили, що наразі вони мають на своїх складах запаси ліків щонайменше на 3-4 місяці, тож держава не повинна відчути браку ліків іноземного виробництва.

У ході наради фахівцями Держслужби було роз’яснено майбутній порядок отримання ліцензії на імпорт лікарських засобів та представлено пакет документів, який необхідно надавати для отримання цієї ліцензії. У процесі обговорення імпортери заявили, що процедура ліцензування імпорту ліків для них цілком зрозуміла та прийнятна, оскільки вона вже досить давно працює на території Європейського Союзу, а питання отримання цієї ліцензії в Державній службі України з лікарських засобів за спрощеним порядком – лише на підставі виключно заяви – цілком зрозуміла та проста.

Водночас, під час брифінгу у КМУ Віце-прем’єр-міністр поінформував, що таке ліцензування є світовою нормою, яка гарантує якість, безпеку, ефективність та відповідність вимогам реєстраційного досьє кожної серії лікарського засобу. У Європейському Союзі ця норма працює вже майже 12 років, – зазначив Костянтин Грищенко.

Наразі ситуація в Україні складається таким чином, що ввезення ліків здійснюється через ланцюг посередників – дистриб’юторів. Відповідно ціна ліків, які отримує пацієнт, може зростати у декілька разів. При цьому якість не гарантується жодним із суб’єктів господарювання у цьому ланцюгу. Дистриб’ютори лікарських засобів в Україні несуть відповідальність лише за їх зберігання та розподілення, – повідомив Віце-прем’єр.

На переконання урядовця, українські пацієнти не повинні платити своїм здоров’ям за неякісні лікарські засоби та віддавати за ці препарати подекуди в 10 разів більше коштів, ніж фактично вони коштують у країні виробника.  Ліцензування імпорту — це своєрідна паспортизація постачальника, визначення особи, яка буде відповідати за “долю” лікарського засобу на українському фармринку. А завдяки впровадженню процедури ліцензування імпорту питання гарантій якості препарату буде вирішуватись безпосередньо на території України, де і знаходитиметься уповноважена особа імпортера, – зазначив Костянтин Грищенко.

Крім того, завдяки введенню ліцензування імпорту та прямим контрактам між виробниками та імпортерами без посередників будуть створені додаткові передумови для зниження цін на ліки, або, принаймні, збереження їх на нинішньому рівні завдяки усуненню посередників.

Міністерство охорони здоров’я України нагадує: ситуацію із наявністю лікарських засобів в аптеках тримає на постійному контролі.

Прес-служба МОЗ України

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .