КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ МЕДИЧНЕ ПІДПРИЄМСТВО «КРЕМЕНЧУЦЬКА МІСЬКА ЛІКАРНЯ «ПРАВОБЕРЕЖНА»

КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ МЕДИЧНЕ ПІДПРИЄМСТВО «КРЕМЕНЧУЦЬКА МІСЬКА ЛІКАРНЯ «ПРАВОБЕРЕЖНА»

На Полтавщині реалізується проект «Здоров’я жінок України»

| Прокоментуй!

13 лютого в Полтавському обласному Центрі здоров’я у рамках програми «Здоров’я жінок України» агентства США з міжнародного розвитку (USAID) відбулася зустріч партнерів з питань організації просвітницької роботи з населенням. Лікарі, психологи, волонтери та тренери з минулого етапу проекту обговорили, як будуть працювати над збереженням репродуктивного здоров’я українок.

 

Фахівці наголосили, що кожна п’ята пара в Україні страждає через безпліддя. Молоді люди починають статеве життя, не маючи достатньо знань про безпечний секс, планування вагітності і контрацепцію. Як наслідок, в Україні значно більше абортів, порівняно з європейськими країнами. Загалом, програма носить просвітницький характер і має два напрямки: робота з населенням і з медичними працівниками.

 

«На наших тренінгах ми просимо намалювати, як люди бачать планування сім’ї. І знаєте, дорослі люди, освічені, серйозні малюють гроші, будинки, машини, все що завгодно, але дуже рідко хтось замислюється, що планування сім’ї – це насправді, коли мати дітей, скільки мати дітей, на якому періоді життя», – розповіла заступник директора з комунікацій та організаційного розвитку Наталія Карбовська.

 

«Ми готуємо медичних працівників для того, щоб вони надавали кваліфіковані консультації молодим людям, щоб жінка і сімейна пара змогли самі прийняти усвідомлене рішення про те, коли народжувати, яким чином регулювати час між народженнями, який саме вид контрацепції використовувати, щоб здоров’я жінки зберігалося», – уточнила координатор з діяльності в областях Наталія Рахмаїл.

 

Головний лікар Полтавського обласного Центру здоров’я Ніна Дурдикулиєва наголосила на розширеному партнерстві з державними службами та волонтерами у молодіжному середовищі: «Ми розуміємо, що для того, щоб наше покоління було здоровим, перш за все, здоровою повинна бути молодь, яка буде народжувати бажаних, здорових дітей. Тому ця робота будується на партнерських стосунках з освітянами, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, молоддю, яка за принципом «рівний рівному» доносять корисні знання одноліткам».

 

Полтавщина – єдина в Україні область, яка отримала підтримку одразу в двох програмах, присвячених репродуктивному здоров’ю. Кілька років тому вже успішно реалізовувалася подібна програма USAID – «Разом до здоров’я».

 

Довідково:

 

«Здоров’я жінок України» – це 5-річна Програма USAID, запроваджена з 2011 року у рамках Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» і діє у 12 областях країни. Програма впроваджується Інститутом досліджень і тренінгів імені Джона Сноу в партнерстві з фондом «Здоров’я жінки та планування сім’ї» – українською неурядовою організацією, що працює в сфері планування сім’ї та репродуктивного здоров’я.

 

Мета програми «Здоров’я жінок України» – сприяти збереженню репродуктивного здоров’я жінок та пар України шляхом покращення використання сучасних та ефективних методів контрацепції як альтернативи неплановій вагітності та абортам. Для досягнення мети Програма працює з українськими неурядовими організаціями, підтримуючи їхні ініціативи, спрямовані на зміну ставлення населення до репродуктивного здоров’я та планування сім’ї.

 

Корисну інформацію можна дізнатися на сайті http://www.plana.org.ua, а також в інформаційній літературі, яку поширюють учасники проекту.

 

За телефоном “гарячої лінії” з питань планування сім’ї та репродуктивного здоров’я – 0 800 50 27 57 можна отримати безкоштовну фахову консультацію.

 

Лінія працює з 9:00 до 18:00 у робочі дні (понеділок – п’ятниця). Дзвінки на інформаційну лінію є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України.

 

Прес-служба МОЗ України

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .